חיפוש פטנטים חינם באופן עצמאי

ממציאים ויזמים יכולים לחפש בעצמם פטנטים (patents) וללא כל עלות על ידי שימוש במאגרי הפטנטים הפתוחים לחיפוש פטנטים באינטרנט. ניתן לחפש פטנטים רשומים ופטנטים הנמצאים בשלב בקשת הפטנט אשר פורסמו, שימוש נכון וסקירה מקדימה באופן עצמית יכולה לחסוך כסף והוצאות של חיפוש הפטנט.

הפטנטים מתפרסמים ונגישים לציבור, אחד ממנועי החיפוש המובילים הנו מערכת חיפוש הפטנטים במאגר הפטנטים האמריקאי, לחץ כאן לקישור לדף USPTO. במערכת החיפוש במאגר הפטנטים ניתן לחפש פטנטים לפי פילוחים שונים, לדוגמא לפי שם הפטנט, לפי מילים המופיעות בטקסט של הפטנט ועוד, בהפניה לעיל אפשר להגיע לדף חיפוש פטנטים של משרד הפטנטים האמריקאי, בדף זה אפשר להיכנס למספר תתי דפים עם אפשרויות חיפוש שונות, אחד הדפים המובילים והנגישים ביותר לממציא או יזם הוא דף Quick Search, לאחר הכניסה לדף, מופיע Term 1 כאן ניתן להכניס את מילות החיפוש, לדוגמא הכנס את המילה cap, לאחר הכנסת מילת החיפוש, יש לבחור את ה- Field, ישנם פילוחים רבים לפיהם ניתן לחפש או אפשר להשאיר את ברירת המחדל All Fields ואז המערכת מחפשת פטנטים באופן אוטומטי בכל התחומים, לאחר מכן לחץ על חיפוש ותקבל את כל הפטנטים שנמצאו במאגר עם מילה או מילות החיפוש שקיבלתם, כל פטנט שימצא יופיע שמו ומספרו, ניתן ללחוץ על אותו פטנט, ויפתח קישור עם פרטי הפטנט, ניתן לקרוא בתקציר את עיקרי הפטנטים אם הוא בתחום ההמצאה אותו מחפשים, אם כן ניתן לקרוא את מסמכי הפטנט ופרטים נוספים לצורך השוואה לעומת המצאתכם.

בדרך כלל אם משתמשים במילת חיפוש אחת תתקבל רשימת פטנטים ארוכה עם מאות ואלפי פטנטים, ככול שנוסיף יותר מילות חיפוש כך רשימה זו תתקצר, לכן בדרך כלל צריך להכניס מספר מילים כדי שמאגר הפטנטים יציג תוצאות יותר רלוונטיות, כך ניתן להכניס מילים שונות הרלוונטיות לאותו חיפוש וכל שינוי במילות החיפוש עלול לתת תוצאות שונות. ככול שנכניס צירופי מילים שונות כך נוכל לקבל יותר מידע בתחום ההמצאה.

אם מצאת פטנט דומה הנמצא בתחום ההמצאה, אין זה אומר שלא תוכל לקבל פטנט, ניתן לראות במאגר הפטנטים שרוב הפטנטים הרשומים יש להם רשימה עם פטנטים קודמים הנמצאים בתחום ההמצאה, לכן בדרך כלל כדאי להדפיס את העמוד הראשון של הפטנט ולפנות לעורך פטנטים שיבחן ויבדיל את ההמצאה שבתחום מול ההמצאה החדשה שברצונך לבקש עליה פטנט.

בעידן האינטרנט ממציאים ויזמים יכולים לחפש פטנטים רשומים ובקשות לפטנטים בעצמם בחינם ללא כל עלות, החיפוש יכול להכיל כיווני מחשבה שונים עליהם חשב הממציא, כלי זה עוזר לממציא למקד את המצאתו, כמו כן יכול הממציא ללמוד על פתרונות קיימים בתחום המצאתו וכיצד יכול הוא לשפר אותם. לכן יש חשיבות רבה שהממציא יהיה חשוף למידע זה בעצמו, כך יוכל לתרום בעצמו ולשפר את המצאתו וכמובן לחסוך כסף על ידי חיפוש עצמאי בתחומים רבים שונים, עד שימצא את התחום בו הוא רואה מקום לקדם את המצאתו ולהגיש בקשה לפטנט.

חשוב להתייעץ עם משרד עורכי פטנטים, לכל מקרה ומקרה לאחר עיון במאגרי הפטנטים, כדי שיבחן את ההמצאה החדשה ודרך אפשרית להגן עליה.

 

לפרטים נוספים צור קשר או טלפן אלינו: 03-9721187.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום