חיפוש פטנטים בגוגל

חיפוש פטנטים בגוגל באמצעות מנוע חיפוש גוגל פטנטים הנו כלי שיכול לתת מידע רב לממציאים, גוגל פטנטים הנו כלי יעיל לחיפוש פטנטים המאפשר לממציא לראות מסמכי פטנטים שנרשמו ופורסמו, אין המדובר בחלון החיפוש הרגיל של גוגל, אלא במנוע שמאפשר חיפוש פטנטים ומאפשר גישה למסמכי פטנטים.

היתרון שניתן לבצע חיפוש פטנטים חינם באופן עצמאי ללא כל עלות, כך ממציא שיש לו המצאה יכול לפתוח את מנוע החיפוש ולבדוק אם קיים פרסום קודם של המצאתו, כך ממציא יכול לבדוק בדיקה ראשונית בעצמו ללא כל עלות, ייתכן ולממציא יש מספר המצאות, החיפוש יכול לתת לו אינדיקציה על פטנטים שנמצאים בתחום בו הוא מעוניין להגיש בקשה לרישום פטנט.

חיפוש הפטנט דרך מנוע החיפוש של גוגל מתבצע על ידי הקלדת מילת החיפוש הרצויה, אך צריך לזכור שמילה שונה או רצף מילים שונות יציג תוצאות חיפוש שונות, למשל חיפוש פטנט לכיסא עם גלגלים ומשענת, אם נחפש כיסא עם משענת או כיסא עם גלגלים או כיסא בלבד נקבל תוצאות חיפוש פטנט שונות שגוגל יציג.

לכן כדאי להכין רשימה של מילים אפשריות שבהן נרצה לחפש, שיכולות לתאר את ההמצאה.

ברוב התחומים ישנם המצאות רבות, כך שגם אם ממציא רואה פטנט קודם שנמצא, עדיין אין זה אומר שלא ניתן לקבל פטנט, יש חברות שאומרות לממציא שהפטנט שלהם נמצא ולאחר תקופה הממציא רואה שמשהו קיבל בכל זאת פטנט על ההמצאה במועד מאוחר יותר ומוכר אותה בהצלחה ברחבי העולם. בעניין זה ראה חיפוש פטנטים מצאנו האומנם?

אם ממציא יקבל פטנט או לאו לעיתים אינה תשובה חד משמעית, תהליך רישום הפטנט במקרים רבים כרוך בהתכתבות בין עורך הפטנטים לבין בוחן הפטנטים מרשות הפטנטים, במקרים רבים ניסוח שונה לאחר דו"ח בחינת בקשת הפטנט יצליח להתגבר על השגות הבוחן, כמו כן גם אם לא מגיעים להסכמה עם הבוחן והוא מסרב, ניתן במקרים שבדרך כלל הם חריגים להגיש בקשה לרשם הפטנטים שהוא הממונה למעשה על הבוחנים.

ניתן לראות פטנטים רבים בהם יש רשימת פרסומים קודמים בתחום ההמצאה, כלומר למרות שיש פטנטים דומים עדיין בוחן הפטנטים מוכן להעניק פטנט, בעניין זה ראה מאמר פטנטים דומים בתחום ההמצאה.

המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש לבחון כל מקרה ומקרה לגופו ולהתייעץ עם עורך פטנטים.

להלן קישור למנוע חיפוש גוגל פטנטים.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום