נתונים וחיפוש מידע על פטנטים

ממציאים ויזמים רבים מבקשים לחפש מידע אודות פטנטים כאשר הם נחשפים לתחום הקניין הרוחני, מידע רב מתפרסם בדו"ח השנתי של רשות הפטנטים.

רשות הפטנטים (Israeli Patent Office) על ידי דו"ח זה מספקת מידע ליזמים וממציאים ומתעניינים אחרים בתחום הקניין הרוחני, בתחומי פטנטים , PCT, מדגמים וסימני מסחר.

בדו"ח רשות הפטנטים ניתן ללמוד הן על מבנה רשות הפטנטים ומחלקותיה ופעילויותיה השונות, הן על תיקוני חקיקה בתחום הפטנטים, מדגמים וסימני מסחר והן על נתונים סטטיסטיים בפילוחים שונים המתייחסים למבקשי בקשות פטנטים. למשל, מדו"ח רשות הפטנטים עולה שבקשות פטנטים שהוגשו בשנת 2010 מתחלקות ע"פ האחוזים הבאים: בקשות פטנטים במחשבים ואלקטרוניקה 41%, בקשות פטנטים במכאניקה ותקשורת 11%, בקשות פטנטים בביוטכנולוגיה 17%, בקשות פטנטים בכימיה 31%.

נתונים אלו ואחרים יכולים להיות מאוד מעניינים ליזמים וממציאים שיכולים לתת אינדיקציה לפעילות העסקית הקשורה בפטנט, במדגם וסימן מסחר שהם מתעדים להגיש לרישום פטנט, רישום מדגם ורישום סימן מסחר.

ניתן גם לראות את המיקום של ישראל ביחס למבקשי פטנטים (patents) במדינות אחרות, מידעים אלו עשויים לסייע לממציאים ויזמים עסקיים שחשבו על המצאה ורוצים לרשום פטנט, מדגם או סימן מסחר.

טלפן 03-9721187 אם ברצונך לקבל מידע נוסף על פטנטים בפגישת היכרות חינם.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום