איך לבחור עורך פטנטים מומלץ?

אם אתם מחפשים עורך פטנטים במרכז חשוב שתדעו כי בתחום זה פועלים לא מעט בעלי מקצוע ומשרדים. השירותים המוענקים ללקוחות עשויים להיות שונים מאוד בהיקפם, ברמתם ובעלויותיהם, ומעבר לכך ישנם עוד פרמטרים רבים שצריך לבחון. יתר על כן, מדובר בבחירה שיכולה לעשות את כל ההבדל בין רעיון שהופך למציאות מכניסה ורווחית, לבין גניזתו לתמיד או חלילה הוצאות גבוהות ומיותרות. לאור יותר מעשרים וחמש שנים של פיתוח פטנטים ומוצרים, ראינו לנכון להביא בפניכם מספר המלצות לבחירה נכונה של עורך פטנטים.

מורשה לעיסוק במקצוע
בראש ובראשונה, עורך הפטנטים חייב להיות בעל רישיון חוקי ותקף לעיסוק במקצועו. מדובר במי שרשום בפנקס עורכי הפטנטים לאחר שקיבל רישיון ועמד בקריטריונים שונים. לדוגמא, עליו לעמוד בבחינות האמורות בחוק הפטנטים, לסיים תואר רלוונטי במוסד אקדמי מוכר או להיות רשום בתור מהנדס בפנקס המהנדסים והאדריכלים, להתמחות במשרד פטנטים לתקופה של שנתיים לפחות. אין לעבוד עם אדם שאינו מחזיק ברישיון לעריכת פטנטים, והדבר גם אסור עליו בחוק.

המלצות על עורך פטנטים
אם קיבלתם על עורכי פטנטים המלצות מגורם אמין הדבר בהחלט יכול להעלות אתכם על הדרך הנכונה. יחד עם זאת, גם אם קיבלתם הפניה אל עורך פטנטים מומלץ יש לוודא כי הוא אכן מתמחה בתחום הרלוונטי לכם. לדוגמא, אם המצאתכם קשורה בתחום מוצרי ההשקיה או הפלסטיקה, עורך פטנטים המתמחה בכימיה או בביוטכנולוגיה ייתכן לא יספק מענה מדויק והולם. דוגמא נוספת היא אדם שמחזיק בתואר שני ומכובד מהטכניון בביולוגיה, אך אתם צריכים עורך פטנטים הייטק עבור פיתוח בתחום המכשירים הסלולאריים. לכן, את הנקודה הזו יש לברר באופן מוחלט מול העורך כבר למן ההתקשרות הראשונה.

עלויות השירות ומה הן כוללות
יש להבין כי אין תמחור אחיד ומחייב עבור שירותיהם של עורכי פטנטים, ושכל משרד או בעל מקצוע גובים מחירים בהתאם לשיקוליהם, היקף העבודה, המוניטין שלהם ועוד. יתרה מכך, ישנם משרדים העובדים לפי סכום קבוע מראש שנקבע בחוזה, ואילו אחרים לפי מספר שעות העבודה – דבר העשוי להוביל להוצאות בלתי צפויות. לכן, הנקודה החשובה ביותר היא להגיע להסכם מפורט וברור הנוגע לתקופת ההתקשרות, אופי, היקף ומרכיבי העבודה, וכמובן גם העלויות. יחד עם זאת, ראוי להדגיש כי בחירה בעורך שמציע את המחיר הנמוך ביותר עלולה לעלות ביוקר בהמשך הדרך. מדובר בשלב מוקדם יחסית של דרך ארוכה, ולכן ביצוע טעויות או ראייה בלתי שלמה של התמונה תתבטא בסיבוכים ובהוצאות מיותרות בעתיד.

למידע נוסף על בחירה נכונה של עורך פטנטים המתאים להמצאתכם, פנו אלינו לאבטיפוס בטלפון 03-9711011.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום