פטנטים למטבח

פטנטים רבים והמצאות שונות הנמצאים בשימוש יומיומי מובן מאליו כמעט בכל בית, נראו בזמן המצאתם ורישומם כפטנט כמוצרים בלתי הגיוניים וזאת בגלל מחירם, גודלם והנתונים הטכנולוגיים שלהם. לדוגמא:  אחד הפטנטים הקשורים לתנור המיקרוגל הביתי שנמצא בשימוש במטבח.

משדרי רדיו ומשדרי מכ"מ משדרים גלי רדיו RF בתדירויות ובעוצמות שונות, באמצע המאה הקודמת כאשר נרשמו פטנטים למטבח על מכשירי המיקרו גל הראשונים, המחיר וגודל המכשיר היו בלתי הגיוניים לשימוש המוני לאוכלוסיה. המחשבה לרתום את גלי הרדיו לחימום של מוצרי מזון, עלתה במוחו של פרסי ספנסר, אשר עסק בבניית מכשירי מכ"מ בחברת "רייתאון". בתקופה זו עדיין לא הייתה מודעות לחשיפה של בני אדם לשידורי רדיו בעוצמה גבוהה. באחד הימים כאשר פרסי שכבר היו ברשותו כ-120 פטנטים, נחשף לקרינה בעוצמה גבוהה התברר לו ששוקולד שהיה נתון בכיסו נמס, הניסיון שלו בתחום הפטנטים עזר לו להבין באופן מיידי את התופעה. מכאן הדרך הייתה סלולה לערוך ולרישום עוד בקשות פטנטים למטבח שהיום נראים מהפכניים, אך בזמן המצאתם עדיין היו רחוקים ממימוש והפצה המונית, בגלל המחיר, הגודל והטכנולוגיה.

הניסויים הראשונים שבוצעו בהמצאה ובפטנט למטבח בתנור המיקרוגל הראשון היו בחימום של פופקורן ובחימום ביצה שהתפוצצה. חברת "רייתאון" רשמה פטנטים למבטח בשנת 1945 על תהליך בישול בגלי מיקרו.

תנור המיקרוגל הראשון למטבח שקל כ-340 ק"ג וגובהו היה כ-1.8 מטר. היה צורך לקרר אותו באמצעות מים וההספק החשמלי שלו היה 3 קילוואט  3KWh . כיום, ההספק של תנורי המיקרוגל הביתיים למטבח הוא כ-1 קילוואט 1KWh.

בתקופה זו חברת "אמנה" עסקה בין השאר בפטנטים למטבח, הפטנט של תנורי המיקרוגל נחשב להצלחה אדירה ולכן חברת "רייתאון" רכשה את חברת "אמנה" כדי לקדם ולייצר פטנטים למטבח בתחום תנורי המיקרוגל. חברת "אמנה" שכללה את המגנטורים והצליחה להוריד את המחירים.

כיום קשה לדמיין את המטבח המודרני בלי הפטנטים למטבח שנרשמו על תנור המיקרוגל.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום