רישום פטנט על רעיון אפליקציה

רישום פטנט על רעיון אפליקציה הנו יעד של ממציאים רבים, רישום פטנט על רעיון אפליקציה יכול לאפשר הגנה על הקניין הרוחני במידה וניתן הוא לרישום, רישום פטנט על רעיון אפליקציה הנו תחום חדש יחסית לעומת רישום פטנטים על אלקטרוניקה וחשמל, זה תחום מתפתח שצובר תאוצה בקרב יזמים רבים וחברות.

באופן עקרוני קל יותר לקבל פטנט על תוכנה ואפליקציות בארה"ב מאשר בישראל, למרות שיש מסמך שהוציאה רשות הפטנטים בישראל שניתן לקבל פטנטים בתוכנה, על קצה המזלג שיש להם אופי טכנולוגי מוחשי, אך קצרה כאן היריעה בכדי להרחיב בעניין זה.

ממציאים שמקבלים פטנט רשום יכולים ליהנות ממונופול על המצאתם למשך עשרים שנה מיום הגשת בקשת הפטנט.

תחום האפליקציות צובר תאוצה בישראל ובעולם, לכן יותר ויותר יזמים מנסים לקבל פטנטים על מערכות ואפליקציות שונות ברחבי העולם.

ממציא שאינו מעוניין בשלב הראשון להשקיע בעלות עריכת פטנט מלאה, יכול להגיש בקשה למשרד הפטנטים האמריקאי "פטנט פרוביזורי" או יותר נכון לומר בקשה ארעית שאינה פטנט, אלא מקנה לממציא להגיש בקשה לפטנט אם טרם עברו 12 חודשים מיום הגשת הבקשה הזמנית ועד להגשת בקשת הפטנט לפי אמנת פאריס, ולבקש את תאריך הבכורה מהבקשה הארעית.

רישום פטנט על רעיון אפליקציה הנו תחום בו לא כל עורכי הפטנטים עוסקים בו, עורכי פטנטים בעלי ידע בתוכנה יש להם יתרון שהם מכירים את תחום התוכנה וקל להם יותר להתמצות ולהעריך אם ניתן לבקש בקשה לרישום פטנט על אפליקציה.

אנו משלבים בעבודתנו עורך פטנטים מתחום התוכנה, אנו מפתחים את האפליקציה, תחילה מבצעים תכנון קונספט עקרוני המגדיר את ההמצאה חומר זה מועבר לעורך הפטנטים כדי שיבחן את האפשרות להגשת בקשת רישום פטנט, במקביל נוכל לפתח את האפליקציה עבור היזם.

המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש להתייעץ עם עורך פטנטים לכל מקרה ומקרה באופן ספציפי, כמו כן עם הצוות הטכני לגבי פיתוח האפליקציה.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום