פטנט לחיסכון בדלק פטנטים ירוקים

פטנט לחיסכון בדלק הנו יעד של ממציאים רבים, במקרים מסוימים יכול מבקש הפטנט להגיש בקשה במסלול פטנטים ירוקים. פטנט לחיסכון בדלק, שבוחן פטנטים יאשר בחינה במסלול פטנטים ירוקים, יכנס לתהליך בחינה מהירה.

פטנט לחיסכון בדלק והמצאות אחרות בתחומים המוגדרים על ידי רשות הפטנטים בישראל בתחומי איכות הסביבה יכולים לאפשר לממציא לקבל תשובה מהירה יותר מבוחן הפטנטים לעומת בקשות פטנטים במסלול הרגיל, היתרון שממציא יכול לקבל בזמן קצר יחסית את תשובת בוחן הפטנטים לגבי בקשתו לפטנט.

יתרון נוסף שרשות הפטנטים אינה גובה אגרה עבור הגשת בקשה להכרה בבקשה במסלול ירוק.

אחד היעדים של ממציאים הנו קבלת פטנט רשום, פטנט רשום מקנה זכות מונופול לבעל הפטנט למשך עשרים שנה מיום הגשת בקשת הפטנט. לכן מבקשי פטנטים רבים מעוניינים לקצר את הזמן עד לקבלת התשובה מרשות הפטנטים, יש מספר דרכים לקבלת תשובה מהירה, אחת הדרכים היא על ידי זירוז בחינה לבקשת פטנט הכרוכה באגרה ועמידה בתנאים מסוימים על פי דרישת תקנות הפטנטים, דרך אחרת שאינה כרוכה באגרה היא כאמור בקשה לפטנט במסלול ירוק.

פעילות אב טיפוס פטנטים והמצאות הנה כבר מהשלב הרעיוני, ישנם מקרים גבוליים שיכולים להיות מוכרים במסגרת בקשה במסלול לפטנט ירוק, לכן לעיתים כבר בשלב תכנון הקונספט, קרי בעת הכנת פרטים טכניים ושרטוטים של ההמצאה, כדאי להתייחס לנושא זה, כדי שעורך הפטנטים בעת ניסוח הבקשה יהיה לו די פרטים בכדי להגיש בקשה במסלול ירוק.

להלן קטע שפורסם באתר רשות הפטנטים בנושא בקשות במסלול ירוק:

" בקשות ירוקות הינן בקשות שההמצאה המתוארת בהן, עליה מבוקש פטנט, מסייעת לשיפור איכות הסביבה, בין היתר בכך שהיא מעכבת את הגורמים להתחממות כדור הארץ, מפחיתה את זיהום האוויר או המים, מקדמת חקלאות בלתי מזהמת , דנה באנרגיה חלופית ועוד . משרד הפטנטים הישראלי ראה לנכון לאמץ מדיניות זו. ובדצמבר 2009 הפיץ חוזר (מ.נ 76) אשר בו , מתוארים הקריטריונים לבחינה מזורזת של בקשות "ירוקות" .

הבקשות יסווגו בסיווג "ירוק" (על סמך בקשת הממציא ואישור הבוחן), ובחינתן תחל שלושה חודשים ממועד הסיווגניתן יהיה לבקש לסווג בקשות שכבר הוגשו כבקשות במסלול הרגיל ובחינתן טרם החלה .הבקשה לסיווג "ירוק" לא תחויב באגרה."

פטנט לחיסכון בדלק הנו תחום המעניין ממציאים רבים, אם נקליד את המילים "פטנט לחיסכון בדלק" בגוגל בעברית נקבל כ-10,600 תוצאות חיפוש.

כאשר יש ביקוש להמצאה, וודאי שחסכון בדלק הנו תחום בו הביקוש גבוה ומתגבר ככול שמחירי הדלק עולים, כך גם ממציאים מחפשים פתרונות שונים שייתכן וחלקם יכולים להוות פתרונות לבעיית המחסור בדלק והפחתת צריכת הדלק בעולם.

לכן ממציא שאומר "יש לי רעיון לפטנט" תחילה רצוי לבחון את הצד הטכני, האם ניתן ליישם את ההמצאה מבחינה טכנית, אם כן ייתכן ויוכל להתקדם לשלב הבא.

המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש להתייעץ עם עורך פטנטים בכל מקרה ומקרה באופן ספציפי, ייתכן שבמקרים מסוימים לממציא לא כדאי לבקש בקשה במסלול ירוק אם אינה תואמת את האסטרטגיה והיעדים שבתהליך היזמות.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום