רעיונות

בני אדם רבים מתלבטים בנושאים שונים מידי יום ומוצאים רעיון או רעיונות כדי לפתור בעיות או לקדם נושאים שונים. בדרך כלל לפני השלב של פיתוח המצאות ופטנטים מגיע השלב של הרעיונות.

הרעיון נובע בדרך כלל כתוצאה ממחשבה יצירתית. חלק גדול מהרעיונות שלנו הופכים לשגרה יומיומית אך כאשר השגרה משתנה אנו הוגים רעיונות חדשים כדי להתאימם לשגרה חדשה. ממצאי פטנטים מתמידים הם בדרך כלל בעלי רעיונות חדשים ומקוריים. הם מסוגלים לחשוב על רעיונות חדשים ולהביא אותם למימוש על ידי המצאות ופטנטים חדשים.

רעיון טוב הוא בדרך כלל תוצאה של מחשבה יצירתית, ידע, דמיון, חוכמה וניסיון, אנשים בעלי רעיונות נקראים גם רעיונאים.

הרעיון קשור בקשר אמיץ לדמיון, הממציא האמריקאי המפורסם אדיסון, אמר שכדי להמציא המצאה, יש צורך ב- 99% דמיון ובאחוז אחד של ידע.

הוגה של רעיון חושב בצורה מקורית על חידוש, לעיתים חידוש זה עשוי להפוך להמצאה מקורית אשר ניתן להגיש עליה בקשה לפטנט.

אחד השלבים המוקדמים של תוכניות הם רעיון או רעיונות מקובלים או חדשים.

כדי לשפר פטנטים והמצאות יש צורך בדמיון ורעיונות חדשים ומקוריים. ניתן להגיע לרעיון או לרעיונות חדשים ומקוריים על ידי דמיון פורה, דמיון מודרך, דמיון פרוע וכדומה. מומלץ גם שממציאים המעוניינים להגיע לרעיונות חדשים יעבדו בצוותים אשר יכילו בני אדם מתחומים שונים.

לדוגמא: בעלי מקצועות רלוונטיים לתחום, בני אדם בעלי דמיון פורה אפילו ללא ידע בתחום, בעלי ניסיון ביזמות בהמצאות ובפטנטים, רעיונאים וכדומה.

כדי לפתור בעיות יש צורך ברעיונות, רעיונות גם הופכים עם הזמן לתיאוריות. כדי לבנות אב טיפוס, לקבל זכויות יוצרים, לקבל פטנטים וקניין רוחני יש צורך ברעיונות מקוריים וחדשים.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום