פטנטים מפורסמים

אלכסנדר גרהם בל  Alexander Graham Bell קיבל בארצות הברית פטנט מספר 174465 על המצאת הטלפון בתאריך 07.03.1876. הפטנט על המצאת הטלפון נקרא IMPROVEMENT IN TELEGRAPHY  שהוא למעשה שיפור הטלגרף. בתחילת הדרך אפילו בל עצמו לא היה מודע להיקף העצום של ההמצאה שלו ושל הפטנטים הרבים אשר יומצאו בעתיד בעקבות הפטנט והפטנטים שלו. אפילו שם ההמצאה בבקשת הפטנט של הטלפון היה "שיפור טלגרפי" אשר הסביר ופירט בצורה מאוד פשוטה ובסיסית את העיקרון הפיזיקאלי של ההמצאה.

אלכסנדר גרהם בל נולד ב- 3 למרץ 1847. בהגיעו לגיל 29 קיבל את הפטנט על הטלפון שהמציא. בל התחיל להמציא פטנטים והמצאות בגיל צעיר מאוד. עוד כשהיה נער, דמיונו היה מפותח מאוד, הוא ניסה בין השאר לפתח מוצרים ומכשירים כדי לעזור לכבדי שמיעה וחרשים. היה לו גם עניין אישי בכך, היות ואימו התחילה להתחרש כאשר הוא היה עדיין ילד צעיר וגם משפחתו עסקה בנושא של חקר הקול.

הוא ביצע ניסויים פיזיקאליים שונים ביצירת קול והולכתו. בל והמשקיעים שלו הקימו את חברת הטלפונים המפורסמת "בל". בשנת 1883 חיברו את הערים בוסטון וניו-יורק במערכת טלפונים המסתמכת על הפטנטים וההמצאות של אלכסנדר גרהם בל. היום בפרספקטיבה של זמן ומרחק נראות המערכות הראשונות של הטלפונים שפותחו על ידי בל הגאון, כמערכות בסיסיות ופשוטות היות שהן פעלו ללא חוגה וללא קיבורד. החיבור בין יחידות הקצה של הטלפונים היה דרך מרכזניות אנושיות אשר מתגו את השיחות ליעד המבוקש.

הפטנטים של בל גרמו לפיתוח מואץ של פטנטים והמצאות נוספות בתחום המרכזיות האוטומטיות וכבר בשנת 1910 היה לכ-7% מהאמריקאים טלפון בבית. בשנת 1915 התבצעה שיחת הטלפון הראשונה בין החוף המערבי והמזרחי של ארצות הברית.

מדינת ישראל חוברה על ידי כבל הטלפון התת-ימי הראשון לצרפת באמצע שנות השישים של המאה עשרים.

בל היה ממציא מתמיד וסדרתי והמציא במהלך חייו 18 פטנטים אשר נרשמו על שמו. הפטנטים שהמציא היו אבני יסוד להמצאה של פטנטים רבים ונוספים שהומצאו על בסיס הפטנטים וההמצאות שלו. בל עסק בתחומים רבים ומגוונים כמו למשל, העברת צלילים בעזרת אור וכן בתחום המכשור והמחקר הרפואי. בל המציא גלאי מתכות, ספינות רחף, מטוסים וכו' וקיבל במהלך חייו פרסים וכבוד רב.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום