פיתוח פטנטים - מרעיון ליתרון

ממציאים רבים שקיבלו פטנט ממשרד הפטנטים ואף חלקם הצליחו למכור את המצאותיהם שזכו לפטנט, מתחילים את התהליך, כאשר הם נתקלים בבעיה אותה הם רוצים לפתור. אם מדובר בבעיה אישית המפריעה להם או לאנשים או חברות להם נחשפו. לעיתים מדובר בפטנט שפותר בעיה של נוחות, יעילות, חסכון , במטרה שהפטנט שלהם ייתן פתרון טוב יותר מהפתרונות הקיימים באותו זמן נתון בעולם, למשל פטנטים לרפואה, פטנטים לביטחון והצלת חיים ועוד.

הממציא, כאשר עולה לראשו רעיון מחפש חלופות שונות בכדי להתגבר על הבעיה בה נתקל. בשלב זה כדאי לבצע תכנון קונספטואלי לרעיון ולהפכו להמצאה (או אמצאה ב-א כפי שמשרד הפטנטים נוהג לכתוב). ההמצאה כאשר היא עברה תהליך תכנון קונספטואלי ולאחר בחינת החלופות התיאורטיות, מועברת לשולחן השרטוט ובעזרת תיב"מ (תכנון בעזרת מחשב) יוצרים דגם ממוחשב בדרך כלל בתלת מימד.

משלב זה כדאי שעורך פטנטים יבדוק את האיורים שלמעשה מצטרפים בשלב מאוחר יותר לבקשת הפטנט ועל בסיסם יכתוב את העריכה לבקשת הפטנט. בוחן ממשרד הפטנטים יבדוק את הבקשה לפטנט ויפיק דו"ח בחינה לפטנט בו הוא כותב את עמדתו לגבי הבקשה לפטנט שהוגשה. לאחר ההליכים ולעיתים לאחר מספר סבבים בין הבוחן הפטנטים לעורך הפטנטים, במידה והבוחן אישר את הבקשה לפטנט, יודיע על קיבול הפטנט.

כאשר ממציא מחזיק בתעודת הפטנט, יכול הוא לממש את זכותו ואת אותה בעיה שראה בתחילת התהליך לה מצא פתרון למכור ולבצע עסקים ופיתוח עסקי, היתרון של הממציא בעל הפטנט שמי שיפר את הפטנט שלו עלול למצוא עצמו נתבע על ידי הממציא או בעל הפטנט על הפרת הפטנט ובכך יבקש הממציא
לשמור על היתרון העסקי והמסחרי אותו מעניק הפטנט המקנה מונופול לבעליו.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום