פטנטים על תוכנה בישראל ופטנטים על תוכנה בארה"ב

פטנטים על תוכנה הנו נושא בעל מורכבות הן בישראל והן בארה"ב, תחום התוכנה והמחשוב הנו תחום חדש יחסית לתעשיות המסורתיות בהם הפטנטים הגנו על מכאניקה, אלקטרוניקה מכונות ועוד, על כן תחום זה מצוי בהתפתחות מתמדת יחסית לפטנטים בתחומים המסורתיים. ניתן לראות פסקי דין וקבלת פטנטים בתחום ונדרש ידע מבעלי המקצוע על מנת לעסוק בתחום התוכנה בפטנטים.

בארה"ב באופן יחסי לישראל יותר קל לפנות לבקשת פטנט בתחומי המחשבים. בארה"ב ניתנו מספר פסקי דין ובעקבותיהם פורסמו הנחיות בזמנו בעניין פטנטים בתחום המחשוב.

בפטנטים בתחום התוכנה חברות וממציאים רבים משתמשים בכדי להגן על אמצאותיהם בפני מפתחי תוכנות. בתחום דינמי זה, במידה ובעל המצאה יקבל פטנט, יוענק לו יתרון כלכלי על פני מתחריו ובמידה ומתחריו יעתיקו את אמצאתו המוגדרת בהיקף הפטנט יוכל בעל הפטנט לתבוע על הפרת פטנט ולקבל פיצוי.

לא כל בעלי המקצוע בתחום הפטנטים עוסקים בתחום התוכנה, ניסיון בתחום התוכנה וידע של עורך הפטנטים עלול להשפיע על קבלת זכות הפטנט בתחום זה ובהיקף ההגנה שתינתן על ידי פטנט.

פעמים רבות ממציאים סבורים שעל אמצאתם לא ניתן לקבל פטנט והם מפתחים מערכת ושיטה חדשה ללא רישום פטנט ורק לאחר יציאה לשוק ופרסום פומבי הם מבינים מתגובות השוק שלמעשה מדובר בחידוש אותו ניתן לרשום כפטנט. בשלב הבא פונים הם לעורך פטנטים אך לעיתים מרובות כבר מאוחר מידי לרשום פטנט בשל מתן פומביות לאמצאתם.

חשוב להתייעץ עם עורך פטנטים המכיר את התחום עוד בטרם פורסמה בפומבי התוכנה, בכדי שניתן יהיה לבחון בזמן את האמצאה
ואת הכשירות למתן פטנט.

פטנטים על תוכנה-תעודת רישום פטנט שהתקבל

 פטנטים על תוכנה-תעודת רישום פטנט שהתקבל

מכירת פטנטים על תוכנה

מכירת פטנטים כל תוכנה, יכולה להיות במספר מישורים, חלק מהממציאים מקימים סטארט אפ, חלק מהממציאים פונים לאפיקי גיוס הון, אם ע"י גיוס מקרנות הון סיכון, משקיעים פרטיים ומשקיעים מוסדיים וחלק מהממציאים פונים לחברות בתחום ההמצאה או לחברות המתמחות בהשקעה ורכישת פטנטים- להרחבה ראה: מכירת פטנטים.

רישום פטנטים על תוכנה הנו תחום שחברות השקעה מחפשות, למשל אנו בקשר עם חברה שרוכשת פטנטים שעדיין לא התקבלו כפטנטים על תוכנה, אלא רק שנמצאים בשלב בקשת פטנט, אומנם פטנט ברישום ערכו נמוך יותר לעומת פטנט רשום, אך לעיתים לממציא יש אינטרס למכור את ההמצאה כבר בשלב זה.

להפניה לעורך פטנטים שהנו עוסק בתחום תוכנה בטלפון 03-9721187.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: פטנט על אפליקציה, פטנט רשום, פטנטים ישראלים

 

 

 

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום