פטנטים והמצאות פטנט פרוביזורי

ממציאים שהעלו רעיון ראשוני מעוניינים לקדם את הרעיון ומחפשים דרכי פעולה בכדי לממש את הרעיון על מנת שיניב להם הכנסות לטווח הקצר ולטווח הארוך. הרעיון בשלב הראשון אין בו מספיק פרטים בכדי להתגבש לכדי פטנט רשום, על כן יש לבצע מספר פעולות בטרם חשיפת הרעיון בפני משקיעים וחברות שיכולות לממן את הפעילות העסקית ולשלם לממציא עבור המצאתו.

פטנט פרוביזורי בטרם הגשת בקשה לרשות הפטנטים, פעמים רבות כדאי להוסיף פרטים אשר יעזרו לממציא להרחיב את היקף ההגנה, משלב הרעיון אפשר לבצע תכנון קונספט אשר ממחיש על ידי שרטוטים ותאור כיצד ניתן לממש את הרעיון, המטרה פעמים רבות להראות דרך לביצוע הרעיון ולהפכו להמצאה הניתנת ליישום באופן תיאורטי, למרות שלעיתים בשלבים מאוחרים יותר יש לשנות ולהוסיף פרטים בעיקר בשלב היישום על ידי בניית דגם או אב טיפוס, עדיין תכנון הקונספט מהווה בסיס עקרוני בדרך ליישום ההמצאה.

כאשר לממציא די פרטים המצאות רבות בשלב זה עוברות לשלב הגשת בקשה למשרד הפטנטים, כאן לעיתים יש התלבטות על ידי ממציא לאיזה אפיק לפנות לבקשה ארעית או כפי שרבים קוראים לה פטנט פרוביזורי או לבקשת פטנט. פטנט פרוביזורי או יותר נכון בקשה ארעית מסוג פרוביזיונל לפי שמה הלועזי provisional הנה בקשה המאפשרת להגיש את בקשת הפטנט בטרם חלפו 12 חודשים מיום הגשת הפטנט הפרוביזורי, כלומר בקשה ארעית זו שבדרך כלל עלות ההגשה והניסוח שלה זול יותר הנה שלב מקדים בטרם הגשת הפטנט.

פטנט פרוביזורי מסמכי בכורה

 פטנט פרוביזורי מסמכי בכורה

לפטנט הפרוביזורי חסרונות ויתרונות עליהם צריך לקבל ייעוץ באופן פרטני לכל עניין על ידי עורך פטנטים מוסמך, אך פעמים רבות ממציאים פונים למסלול הפטנט הפרוביזורי למרות שלעיתים בטווח הארוך העלות למבקש גבוה יותר מאחר ויגיש שתי בקשות בסופו של דבר, אם יפנה לשלב הסופי אליו הוא מייעד קרי בקשת הפטנט. אך לטווח הקצר יש יתרון כלכלי מבחינת עלות ההגשה אך לא תמיד הדבר נכון לגבי הערך הכלכלי שחברות ומשקיעים יהיו מוכנים לשלם לממציא, פעמים רבות המשקיעים ישלמו לממציא הרבה יותר כאשר יוצג להם פטנט ולא פטנט פרוביזורי כפי שרבים נוהגים לכנותו.

חברת אב טיפוס פטנטים והמצאות בע"מ פיתחה לממציאים רבים פטנטים והמצאות אשר הוגשו הן כבקשות פטנטים והן כפטנט פרוביזורי, ממציאים וחברות המעוניינים לקבל מידע נוסף מוזמנים ליצור עימנו קשר ולתאם פגישת היכרות חינם ללא כל התחייבות, על מנת לקדם את המצאותיהם.

צור קשר בטלפון 03-9721187 על מנת לקדם את המצאתך.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום