פטנטים ויזמות עסקית

תחום הפטנטים ויזמות עסקית פעמים רבות משתלבים זה בזה, יזמים עסקיים לעיתים מתקדמים עם המיזם העסקי אותו הם מפתחים ומשקיעים זמן ומשאבים לא מבוטלים ורק בשלבים מתקדמים לאחר פעילות עסקית ובניית תוכנית עסקית ואסטרטגיה שיווקית ולאחר התקדמות בבניית אבטיפוס, אז הם נזכרים שעליהם להגן על המיזם והפרויקט.
במקרים מסוימים הם אף עלולים להפסיד את הגנת הפטנט או המדגם.

המקרים שבהם היזם העסקי עלול לאבד את המצאתו, נובעים בעיקר אם כבר פרסם היזם את המצאתו והיא מצויה בנחלת הכלל, או כאשר אנשים רבים מעורבים בהליך היזמות העסקית ומאמצי גיוס המשאבים והמידע אודות ההמצאה דולף במתכוון או שלא במתכוון לאנשים רבים. או כאשר היזם העסקי עצמו מציג את ההמצאה לאותם מממנים או שותפים עסקיים פוטנציאליים ללא חתימה על הסכם סודיות, ולאחר כל העבודה כאשר היזם העסקי מבקש פטנט הוא לפתע מגלה שדווקא באותה תקופה בה עמל על המיזם וכתוצאה ממאמצי השיווק אליו נחשפו רבים, אחד מהם הגיש פטנט עוד לפני שהיזם הספיק לבקש פטנט על המצאתו.

לעיתים גם אם היזם שומר בסוד את המצאתו ודואג להחתים את כל המעורבים על הסכם סודיות, מוגשת בקשת פטנט דומה לשלו ללא קשר הנובע מפעילויותיו של היזם העסקי.
לכן, בדרך כלל כדאי כבר בשלב הראשוני ובתחילת הפעילות היזמית העסקית לטפל בנושא בקשות הפטנטים על מנת שלא יתברר בשלבים מאוחרים יותר שלא ניתן להגן על ההמצאה או גרוע מכך שהיזם העסקי מפר פטנט אחר ובכלל מנוע מלעסוק בהמצאה ואז הפסיד את כל מאמציו ופעילותו.
לכן כדאי כבר בתחילת הפעילות והיזמות העסקית לפנות לגוף מקצועי  שיוכל לייעץ  בעניין ולבצע הגנה מתאימה.

בדרך כלל בשלב זה אם עדיין אין פרטים טכניים מלאים , חברתנו מבצעת תכנון קונספט עקרוני עליו מתבסס עורך הפטנטים  ובשלבים מאוחרים יותר כאשר יש חלקים נוספים המתגלים במהלך הפעילות העסקית ופיתוח המוצר, אז אפשר לעדכן ולהוסיף פרטים לבקשת הפטנט, לעיתים עם תאריך הבכורה ולעיתים ללא תאריך הבכורה באותה בקשת פטנט.

לפרטים נוספים צור קשר או טלפן אלינו.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום