פטנטים - רישום, עלות

פטנטים רישום עלות ? כמה עולה לרשום פטנט ? עלות רישום פטנטים היא שאלה שעולה על ידי ממציאים וחברות רבות בטרם כניסה לתהליך רישום פטנט, עלות רישום פטנט משתנה ממקרה למקרה אין מדובר במוצר מדף, לכן העלות משתנה.

עלות רישום פטנטים מורכבת ממספר משתנים, שכר טרחה של עבודת עורך פטנטים, עלות הכנת המידע הטכני לעורך הפטנטים על ידי צוות טכני שמספק פרטים טכניים ושרטוטים לעיתיים לעורך הפטנטים, עלות אגרות אותם גובה רשות הפטנטים.

אגרות רישום פטנטים בישראל מתעדכנות מידי פעם לפי הודעות רשות הפטנטים, נכון ליום 15.5.12 עלות האגרה בעת הגשת בקשת פטנט הנה 1,245 ₪, כמו כן ישנם עלות אגרות נוספות לפי הבקשה המבוקשת, למשל שינוי בעלים או כתובת, איחור במענה לדו"ח בחינה ועוד. בנוסף במידה ומתקבל הפטנט תהה אגרה נוספת, נכון להיום 511 ₪, וכמו כן יש אגרות חידושים כל מספר שנים או לעשרים שנה מראש לאחר קבלת הפטנט.

לעיתים בטרם תחילת עבודת עורך פטנטים יש צורך בצוות טכני שיספק פרטים טכניים לעורך הפטנטים בהם ישתמש בניסוח בקשת הפטנט, כמו כן לעיתים הצוות הטכני יספק וירחיב את הפרטים הידועים לממציא וכך הממציא יכול להרחיב את היקף הגנתו או להימנע מלהגיש בקשת פטנט תיאורטית שבסופו של יום לא תהה הדרך הטכנית שבא יבוצע פיתוח פטנט או פיתוח מוצר, עלות הצוות הטכני משתנה לפי תחום ההמצאה והטכנולוגיה המשמשת ליישום ההמצאה, קרי פלסטיק ומתכת או תוכנה וחומרה עלות הפיתוח יכולה להיות שונה. כמו כן הצוות הטכני יכול בשלב מאוחר יותר במידת הצורך לטפל בבניית דגם או ייצור אב טיפוס, לפי העקרונות שסופקו לעורך הפטנטים בשלב הראשוני הנקרא תכנון קונספט.

עלות שכר טרחה של עורך פטנטים לרישום פטנט גם משתנה, לפי תחום למשל פטנטים בביוטכנולוגיה, ביולוגיה וכימייה בדרך כלל עלות העבודה של עורך פטנטים יקרה יותר מאשר פטנט תוכנה וחומרה, כמו כן תלוי מה היא ההמצאה אותה עורך הפטנטים צריך לערוך כבקשת פטנט, למשל בקשה לפטנט על צוללת תהה יותר יקרה מבקשה לפטנט על מאפירה.

לכן יש צורך לבדוק כל מקרה לגופו, למרות שניתן להעריך סדר גודל של עלות עד ההגשה לבקשה לפטנט ישראלי.

לפרטים נוספים צור קשר או טלפן 03-9721187.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום