האם צריך אב טיפוס לרישום פטנטים ברשות הפטנטים בירושלים?

ממציאים שואלים האם צריך לרישום פטנטים ברשות הפטנטים הנמצאת בירושלים לייצר אב טיפוס? כדי לקבל פטנטים האם צריך לייצר אב טיפוס? האם רשות הפטנטים הנמצאת בירושלים מבקשת אב טיפוס בעת רישום פטנטים? שאלות אלו ודומות להן לעיתים נשאלות על ידי ממציאים ששוקלים אם להגיש בקשה לרישום פטנט.

התשובה שרשות הפטנטים הנמצאת בירושלים אינה מבקשת דגם פיסי או אב טיפוס בעת הגשת בקשה לרישום פטנט, מבקש הבקשה יקבל פטנט רשום גם ללא הצגת דגם או אב טיפוס פיסי, חוק הפטנטים אינו מציין דרישה להצגת אב טיפוס.

לעיתים ממציאים נרתעים ונמנעים מהגשת בקשה לרישום פטנט מאחר והם טועים לחשוב שיש להראות לבוחן הפטנטים אב טיפוס עובד, אך למעשה אין צורך כאמור לעיל, ניתן לצרף שרטוטים לעריכת בקשת הפטנט, לעיתים לממציא אין די פרטים טכניים בכדי להגיש בקשת פטנט, לכן יש צורך לבצע תכנון קונספט עקרוני קרי איורים ופרטים טכניים אותם הצוות הטכני מעביר לעורך פטנטים לצורך ניסוח בקשה לפטנט.

צוות טכני יכול לבצע פיתוח פטנטים לייצר אב טיפוס או לפני כן דגם לבדיקת היתכנות, לעיתים עורכי פטנטים בעת תהליך רישום הפטנט יכולים לקבוע ראיון עם בוחן מרשות הפטנטים הנמצאת בירושלים, עורך פטנטים יכול להציג לבוחן הפטנטים את הדגם כדי להמחיש לו את ההמצאה וכדי לשכנע את בוחן הפטנטים להעניק פטנט רשום, אך אין כל חובה כזו על מבקש בקשת הפטנט.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום