יש לי רעיון לפטנט רשום ישראלי

יש לי רעיון לפטנט רשום ישראלי, האם פטנטים ישראלים נמכרים ? כך ניתן לשמוע לעיתים ממציאים שואלים. תחילה האם ניתן לרשום פטנט על רעיון ? האם כפטנט רשום בישראל ?

האם ניתן לרשום פטנט על רעיון? באופן עקרוני רישום פטנט הנו על המצאה, רעיון הנו השלב הראשוני בדרך כלל, העולה במחשבתו של הממציא, בכדי להתקדם לשלב הגשת בקשת פטנט, צריך להפוך את הרעיון להמצאה. כלומר לקחת את הרעיון ולבצע תכנון קונספט עקרוני, להראות דרך יישום טכנית לביצוע ההמצאה באמצעות איורים וחמר טכני כתוב המסביר את עיקרי ההמצאה.

כלומר על רעיון לא אבל אם צוות טכני יכול להגדיר דרך טכנית חדשה שיש בא טכנולוגיה אז ניתן בשלב הבא להתייעץ עם עורך פטנטים שיבדוק האם ניתן לנסח בקשה לפטנט, בדרך כלל עורך הפטנטים יחפש די פרטים טכניים שיאפשרו לו לערוך את בקשת הפטנט.

האם להגיש בקשה בכדי לקבל פטנט רשום בישראל? לעיתים ממציאים חושבים אוטומטית על העולם הגדול, בעיקר על ארה"ב, אבל ישנם מספר יתרונות בהגשת בקשה לרישום פטנט בישראל, תחילה העלות בדרך כלל זולה יותר, עלות אגרת הגשת פטנט בישראל הנה נכון ליום 18.11.12 1,075 ₪ בלבד, בנוסף ניתן להגיש בקשה לזירוז ולקבל בישראל (במידה והבוחן מאשר בהתאם לחוק ולפסיקה) פטנט רשום, הודעה על קיבול פטנט יכולה במקרים מסוימים להתקבל תוך חודש חודשיים.

לאחר קבלת הפטנט הישראלי ניתן להגיש בקשה אמריקאית עם זירוז על סמך קיבול הבקשה הישראלית, באופן זה ניתן למעשה לקצר את תהליך הבחינה האמריקאי באופן משמעותי, לכן הגשת פטנט אמריקאי תחילה, לעיתים רק גורמת לקבלת פטנט מאוחר יותר בארה"ב לעומת הדרך שלעיל.

בנוסף, הגשת פטנט בישראל מקנה תאריך בכורה לפי אמנת פאריס, כלומר מי שהגיש פטנט בישראל יכול להגיש בקשת פטנט בחו"ל במדינות החתומות על אמנת פאריס, שהן עיקר המדינות החשובות, לדוגמא ארה"ב, אירופה, יפן, סין, קנדה, דרום אפריקה ועוד מדינות רבות, ובתנאי שיגיש בקשות בחו"ל לפני שחלפו 12 חודשים מיום הגשת הבקשה הישראלית.

כך אם משהו יגיש בקשה לפטנט בחו"ל (מתחרה) אם יגיש המבקש ישראלי את בקשתו בטרם חלפו 12 החודשים, יזכה בזכות המבקש הישראלי הראשון על לפני מבקש במדינה אחרת לדוגמא בארה"ב.

האם פטנטים ישראלים נמכרים? כן בהחלט, פטנטים רבים ישראלים נמכרים ומקנים לבעליהם תשלומים לדוגמא לפי תמלוגים או עסקאות של רכישת הפטנט בתשלום חד פעמי וכמו כן בדרכים עסקיות שונות כמו פתיחת חברה חדשה עם משקיעים ועוד.

המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש לבחון כל מקרה לגופו ולהתייעץ עם עורך פטנטים. חברתנו מספקת שירותים משלב הרעיון ועד למוצר, אב טיפוס פטנטים והמצאות של מוצרים שפותחו בתחומים שונים ומגוונים, פיתוח פטנטים הנו הליך שמצריך ידע, דמיון ויצירתיות ובנוסף יכולת מימוש טכנית, בעבודתנו אנו משלבים עורכי פטנטים יועצים, שילוב בין צוות טכני לעורך פטנטים הנו חשוב כי תהליכים אלו שלובים האחד בשני ומשפיעים האחד על השני.

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום