דו"ח רשות הפטנטים בישראל

דו"ח רשות הפטנטים הישראלית לשנת 2014 יצא לאחרונה, ממציאים, מפתחים, יזמים, יכולים לדלות מידע רב מהמסמך, המידע בעניין פטנטים מאפשר לממציאים לעיין במידע מהימן שסוקר את פעילות רשות הפטנטים ובוחניה.

 דו"ח רשות הפטנטים מונה 106 עמודים בתחומים שונים של פעילת רשות הפטנטים, אך יש מספר נושאים שיכולים לעניין את קהילת הממציאים והיזמים בישראל המגישים בקשות פטנטים וסוגי קניין רוחני אחר.

מה מעניין בדו"ח רשות הפטנטים?

 לפי דו"ח רשות הפטנטים בשנת 2014 בוצעו 5,817 בחינות ראשונות לבקשות פטנטים והזמן הממוצע לבחינה ראשונה עמד על 29.4 חודשים. לכן ממציאים שמעוניינים לקדם ולקצר את תהליך הבחינה, יכולים לפנות להליך לבחינה מהירה ומזורזת במידה ויעמדו בדרישות רשות הפטנטים.

למידע נוסף בעניין זה ראה: זירוז בקשת פטנט

 גם השנה דו"ח הרשות מלווה בגרפים וטבלאות לעומת השנים הקודמות, ניתן לעיין בגרפים ולערוך השוואות שונות.

 בעמוד 43 בדוח רשות הפטנטים מוצגים נתונים על מסלול בקשות ירוקות, קרי בקשות שהתקבלו במסלול זה יבחנו בהליך מזורז ללא צורך בתשלום אגרה נוספת, אלא על סמך סוג הבקשה, הדו"ח מציג מגמת עליה בבקשות שאושרו במסלול כבקשה ירוקה.

אנו שמחים שלקוחותינו מונים חלק מסוג בקשות פטנטים אלו וקיבלו אישור לפי מסלול זה. לפי נתוני הרשות במסלול ייחודי זה סווגו 27 בקשות פטנט ירוקות וניתנו 8 בקשות פטנטים.

 לפי פרסומי הרשות, בקשות שיכולות להתקבל הם, בקשה המסייעת לשיפור איכות הסביבה, בין היתר בכך שהיא מעכבת את הגורמים להתחממות כדור הארץ, מפחיתה את זיהום האוויר או המים, מקדמת חקלאות בלתי מזהמת , דנה באנרגיה חלופית ועוד ובחינתן תחל שלושה חודשים ממועד הסיווגניתן יהיה לבקש לסווג בקשות שכבר הוגשו כבקשות במסלול הרגיל ובחינתן טרם החלה

למידע נוסף ראה : פטנטים ירוקים

 המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש להתייעץ עם עורך דין ועורך פטנטים לכל מקרה ומקרה באופן ספציפי, ניתן לקבל פרטים נוספים בטלפון 03-9711011.

 

 

 

 

 

מעוניין לקדם את הרעיון או ההמצאה שלך? צור איתנו קשר עוד היום